Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Společnost VÚB Asset Management dosáhla loni zisk téměř 4,5 mil.

Správcovská společnost VÚB Asset Management dosáhla loni čistý zisk 4,49 mil. eur. Jak dále vyplývá z údajů zveřejněných společností, v meziročním srovnání je to pokles o 18,2%. Společnost plánuje veškerý zisk použít na výplatu dividend. Podíl firmy byl loni na úrovni 19,85%, přičemž na konci loňska spravovala majetek ve výši 1,662 mld. eur.

Situaci na finančním trhu během roku 2018 firma chrakterizovala jako nelehký. Účastníci trhu byli svědky vysoké volatility, kterou ovlivňovalo několik ekonomicko-politických událostí. Přesto globální ekonomický růst setrval solidní během celého roku. Po předešlém boomu bylo však znát jeho postupné zpomalování.

Čistá hodnota aktiv v podílových fondech a řízených portfoliích ke konci loňska podle údajů České asociace správcovských společností činila 9,122 mld. eur při nárůstu o 0,68%. Z toho otevřené podílové fondy činily 8,157 mld. eur. Podobně jako minulé roky nejvyšší podíl zaznamenali mezi investory oblíbené smíšené fondy, a to 42,99%. Ve VÚB Asset Managementu to byl podíl 72,92%.

Společnost VÚB Asset Management vznikla 17. dubna 2000 zápisem do Obchodního rejstříku ČR. Hlavním předmětem činnosti firmy je vytváření a správu podílových fondů. Od 1. června 2018 se majoritním vlastníkem stala společnost Eurizon Capital SGR S.p.A. se sídlem v Itálii. Správcovská společnost je členem skupiny Intesa Sanpaolo.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články