Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Nízká volatilita dluhopisů se promítá do nižších výnosů

Například reálný výnos 10letého německého dluhopisu dosahuje po odečtení inflace záporných 1,6%.
Nízká volatilita dluhopisů se v porovnání s akciemi promítá do nižších výnosů. Z dlouhodobého pohledu jsou akcie podle vyjádření společnosti Across Private Investments nejvýnosnější tradiční třídou aktiv a zároveň nejlepším nástrojem na boj proti inflaci. „Platí to zejména v dobách nízkých úrokových sazeb, kdy reálný výnos 10letého německého dluhopisu dosahuje po odečtení inflace záporných 1,6%. V praxi to znamená, že investoři platí německé vládě za to, aby mohli vlastnit nejbezpečnější pohledávku v eurozóně,“ uvedl analytik Across Private Investments Jakub Rosa.

Investiční univerzum dluhopisového trhu je velké. Podle slov Jakuba Rosu vzrostla hodnota trhu s dluhovými nástroji za posledních třicet let více než desetinásobně. Dosahuje přibližně 110 bilionů amerických dolarů. „Každý dluhopis má vlastní specifika, jakými jsou jména, rating, kupón, emitent, výnos do splatnosti, durace a podobně,“ konstatuje Rosa.

Vyznat se v dluhopisech je pro individuálního investora náročné. Podle analytika je limitací při investování do single dluhopisů vysoká vstupní hodnota investice, často dosahuje až 200 tis. eur. „To částečně řeší dluhopisové podílové fondy. Dlouhodobě však ani ty nepřekonávají výkonností, náklady a daňovým režimem efektivněji indexové fondy,“ řekl Rosa.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články