Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

V čem tkví kouzlo korkové podlahy a jaká jsou její největší negativa?

Korkové podlahy si získávají stále větší pozornost. Jsou stylové, udržitelné a pomohou vám ušetřit peníze za topení. Přestože jsou na trhu již nějakou dobu, v posledních letech se jejich popularita zvýšila, protože se stále častěji zmiňují výhody korkové podlahy. Je pod nohama teplá, je přirozeným izolantem a může být instalována i na nerovných površích. Velký význam má i udržitelnost tohoto materiálu.

Podlahové trendy směřují k ekologičnosti a stále více uživatelů znovu objevuje neocenitelné výhody přírodních materiálů. Přirozenost korku je vidět už na první pohled – má mírně nepravidelnou texturu a barevné variace, díky čemuž je jedinečný. Korek je ekologický, jeho těžba má malý vliv na životní prostředí, na rozdíl od tvrdého dřeva, které znamená kácení stromů. A další bonus: je to velmi všestranný typ podlahy, který lze použít v různých oblastech domácnosti.

Nejdůležitější vlastnosti podlahy z korku

Nižší účty za energii

Korek má přirozené tepelné vlastnosti, je skvělý jako tepelná izolace a je levnější alternativou k podlahovému vytápění. Výsledek? Snížení spotřeby energie, a tím i účtů za energie.

Široká škála vzorů a barevných odstínů, ale také způsobů montáže

Klasický vzor korku se liší v závislosti na velikosti zrna a způsobu manipulace při výrobě. Různé způsoby výroby se odrážejí v ceně podlahy. Čím větší zrno, tím vyšší cena. Korkové podlahy jsou dostupné také v bledém a bílém provedení nebo v zářivé terakotově červené.

Vyberete-li si dlaždice ze surového korku, bývají lakovány ve vybraném odstínu nebo voskované, aby vyhovovaly jakémukoli vkusu a designu. Existují také syrové nelakované korkové dlaždice, obvykle o tloušťce kolem 4 mm, které se lepí na podklad.

Nejjednodušeji se instalují plovoucí korkové dlaždice s povrchovou úpravou aplikovanou ve výrobě. Jsou použitelné ihned po instalaci – není třeba čekat na schnutí lepidla.

Některé korkové dlaždice mají zaklápěcí mechanismus, tehdy se do konstrukce přidává deska HDF. Toto prkno je však náchylné k poškození vlhkostí, proto tento typ dlažby není vhodný jako podlaha do koupelny či do jiných vlhkých místností. Tam jsou vhodnější lepené korkové dlaždice.

Korková podlaha je antibakteriální (hygienická)

Hygiena a údržba podlahy je dnes velmi důležitým faktorem. Korek je zdravý podlahový materiál, který odolává hmyzu a plísním. Je to také skvělá volba pro alergiky, protože se snadno čistí – zametete koštětem nebo kartáčem s měkkými štětinami.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články