Úterý, 6 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Průzkum: Češi by ušetřené peníze ze zrušené dovolené investovali do svých nemovitostí

  1. Peníze ušetřené z nerealizované dovolené v zahraničí by většina lidí minula na vybavení a rekonstrukce svých nemovitostí nebo by si tyto finance prostě ušetřili. Vyplývá to z průzkumu společnosti Home Credit.
    Obavy z toho, že i příští rok se pro pandemii koronavirus nebude dát bez omezení cestovat do ciziny, má 48 procent Slováků. Každý pátý by měl s takovými restrikcemi zásadní problémem. Na druhé straně, možný scénář, že by některé země byly opět pro Slovenské turisty nedostupné, by nevadil čtyřem z deseti Slováků.

Již během nedávno skončeného léta jsme u nás zaznamenali výrazný propad počtu prázdninových ve srovnání s minulostí. Pandemie koronavirus a jí způsobené omezení přispěly k tomu, že na dovolenou se balil necelých 40 procent Slováků, což bylo téměř o čtvrtinu méně ve srovnání s loňskem. I ti, co se někam vybrali, nakonec razantně škrtali své výdaje. Stále stoupající čísla nových potvrzených případů COVID-19, vzbuzují stále větší obavy a otazníky, jak to bude s cestováním do zahraničí vypadat příští rok. Průzkum pro společnost Home Credit ukázal, že případných příštím omezení při cestování do ciziny se obává 48 procent Slováků.

„Ukazuje se, že svoboda pohybu i mimo domovské země je pro některé nesmírně důležitá. Dvacet procent Slováků by mělo s případnými omezeními vycestovat do zahraničí zásadní problémem. Dalším téměř 30 procentům by to vadilo. Máme tu však i druhou poměrně významnou skupinu lidí, kteří by si zřejmě vystačili i s dovolenou v tuzemsku, tak jak to udělala letos většina Slováků. Možný scénář, že by některé země byly opět pro Slovenské turisty nedostupné, by totiž nevadil čtyřem z deseti dotázaných, „přibližuje analytik trhu Jaroslav Ondrušek ze společnosti Home Credit.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články