Vyřídit si nebankovní půjčku prostřednictvím elektronické komunikace je sice snadné, ale neobejde se bez některých zásadních pravidel, která se musí dodržet.
Každý z nás už jistě slyšel o možnostech, které přináší online půjčka. Co to vlastně znamená a jaké jsou pro její vyřízení podmínky? Online půjčku mohou využít lidé nad osmnáct let věku, kteří jsou občany České republiky. Požádat o tuto půjčku mohou i cizinci, kteří mají v ČR trvalý pobyt a jsou občany EU nebo Ukrajiny.
- Jednou z podmínek je většinou také založení bankovního účtu v České republice.
Vyřízení online cestou není vůbec složité. Stačí ofotit dva doklady totožnosti a poté je zaslat na e-mail.
- Jedním z dokladů je občanský průkaz.
- Druhým může být řidičský průkaz, pas nebo také zbrojní průkaz.
Klienti bankovních poskytovatelů vědí, že je při vyřizování úvěru nutné doložení příjmů. Mimochodem, pokud chcete získat přehled o úrokových sazbách a dalších podrobnostech bankovních úvěrů a hypoték, stačí využít internetový nástroj hypoteční kalkulačka. Budete mít alespoň srovnání bankovní a nebankovní sféry.
Jak na doložení příjmů v nebankovní sféře
Doložení příjmů je v současné době nutné také u nebankovních poskytovatelů, a to i u nižších poskytnutých částek. V mnoha případech postačí bankovní výpisy za poslední tři měsíce. Získáte je snadno z vašeho internetového bankovnictví. I přesto, že bude nebankovní půjčka řazena k produktům, které jsou známé jako rychlá půjčka bez registru, budou registry dlužníků prověřovány. Nejen, že se tímto krokem věřitel chrání proti nespolehlivým klientům, ale také to má ze zákona nařízeno. Tento krok tedy nelze obejít.
- Registry ani příjmy nehrají zásadní roli pouze u úvěrů, které jsou založeny na protihodnotě.
- Nejvíce je využívána takzvaná půjčka se zástavou nemovitosti.
Je to jednoduché. Zastavíte svou nemovitost a získáte z její tržní hodnoty určité procento. Někdy se může jednat až o 90 %. Záleží na konkrétní situaci a také na výběru věřitele.