Pátek, 2 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Cena ropy Brent vyskočila téměř na roční maximum

Cena ropy Brent vzrostla v úterý téměř na roční maximum. Trhy jednak podpořilo rozhodnutí Saúdské Arábie dobrovolně snížit produkci ropy a na druhé očekávání poklesu ropných zásob v USA.
Saúdská Arábie v minulých dnech informovala, že v únoru a v březnu plánuje snížit svou těžbu o milion barelů denně (1 barel = 159 litrů) s cílem stabilizovat zásoby ropy ve světě. Navíc analytici očekávají, že ropné zásoby v USA klesly za minulý týden o 2,7 milionu barelů. Pokud se odhad potvrdí, bude to znamenat pokles zásob ropy v USA pátý týden po sobě.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v březnu dosáhla do 15.26 h SEČ 56,24 USD (46,24 eura) za barel. Oproti předchozí uzávěrce to představuje růst o 58 centů. Krátce se cena Brentu zvýšila až na 56,75 USD / barel, což byla nejvyšší cena ropy od února minulého roku.

Cena americké lehké ropy WTI s únorovým kontraktem dosáhla 52,72 USD za barel. Ve srovnání s předchozí uzávěrkou to znamená růst o 47 centů. Krátce předtím se pohybovala nad 53 USD / barel.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články