Pondělí, 5 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Osvědčené tipy, jak v zimě ochránit potrubí před poškozením mrazy

Všichni víme, že voda v zimě při teplotách nižších než 0 °C zamrzá. I ta v trubkách. Pokud se z nich voda nevypustí nebo se nepoužije vhodná izolace, zamrzne a poškodí celý systém potrubí. Zde je 6 tipů, jak nechtěným škodám zabránit.

Hrdlo vnějšího kohoutku

Abyste zabránili jeho zamrznutí, je třeba na přívodovém potrubí, které vede ke kohoutku, zavřít uzavírací ventil. Většinou je situován ve sklepě nebo garáži. Po jeho zavření následně otevřete kohoutek venku a nechte veškerou zbylou vodu vytéct z potrubí. Potom se opět vraťte k uzavíracímu ventilu, pootevřete na něm odvzdušňovací ventil a nechte veškerou zbylou vodu odtéct do kbelíku. Nakonec odvzdušňovací ventil pevně dotáhněte.

Odpojte hadice

Pořádnou spoušť dokáží udělat i zbytky vody ve stočené zahradní hadici. Zamrzající voda svojí rozpínavostí jednoduše hadici roztrhne. Pokud je navíc hadice stále připojena k vodovodnímu kohoutku, led se může vrátit zpět do potrubí vedoucí přes stěnu do domu a způsobit nemalé škody. Proto odpojte všechny hadice od kohoutků, vypusťte je a uskladněte na zimu v místnosti bez mrazů.

Nainstalujte topný kabel

Při velmi chladných podmínkách tepelná izolace sama o sobě neposkytuje dostatečnou ochranu před mrazem. Topné kabely jsou dokonalým řešením pro zranitelná vodovodní potrubí. Tyto kabely mají integrovaný termostat, který snímá teplotu potrubí a podle potřeby zapíná a vypíná teplo, aby zabránil zamrznutí. K připojení kabelu budete potřebovat přístupnou zásuvku.

Včasné varování

Bezdrátové wi-fi termostaty vám umožňují pomocí aplikace ve smartphonu ovládat a monitorovat teplotu v místnosti. V případě, že teplota v nevytápěném objektu poklesne pod hraniční hodnotu, obdržíte e-mail nebo textové upozornění. V takovém případě zvolíte přes aplikaci režim protimrazové ochrany a automaticky se na termostatu nastaví teplota na 5 °C.

Kryt na vodovodní baterii

Izolační kryty zpomalují tepelné ztráty potrubí, které vede z teplého vnitřku přes stěnu ven a je zakončeno vodovodní baterií. Libovolný kryt si můžete vyrobit sami, nevyžaduje velké náklady na pořízení, šikovnější si jej vyrobí prakticky z čehokoli.

Izolujte garážová vrata

Máte-li v garáži vodovodní potrubí, nezapomeňte garážové dveře či dokonce celou garáž zateplit. Zvažte kombinaci topných kabelů s vhodnou izolací. Hrozí-li příliš nízké teploty, pořídit si můžete i přenosný ohřívač.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články