Pondělí, 5 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Klimatizace do bytu nejen pro účinné chlazení během léta

Dobrá klimatizace je během léta k nezaplacení. I díky ní se v bytech nemusíme pařit v nesnesitelných vedrech, ale žít v příjemném prostředí s optimální teplotou. Chcete-li být na extrémy léta spolehlivě připraveni, myslete na zřízení klimatizace i do vaší domácnosti již dnes. Klimatizace je přístroj, jehož věk přesahuje stovku let. Většina lidí zná její původní funkci, a to chlazení. Současná moderní klimatizace do bytu toho zvládne ale ještě mnohem víc. Můžete ji využívat k ohřívání menších prostor, slouží k odvádění nadbytečné vlhkosti a zároveň vzduch zbavuje prachu, alergenů, některá zařízení jej dokonce i ionizují. I proto už dávno neplatí mýtus, že klimatizace škodí životnímu prostředí v domácnostech. Pravdou je naprostý opak. Při správné péči klimatizace jeho kvalitu ještě zvyšuje.

Základem je spojení vhodné vnitřní a externí jednotky

Při výběru klimatizace do bytu máte řadu možností. Vždy však potřebujete vytvořit účinný klimatizační systém, který je tvořen venkovní jednotkou zabezpečující výměnu vzduchu mezi vnitřkem a vnějškem a vnitřní jednotkou pracující v interiéru. Z hlediska provedení vnitřní jednotky rozlišujeme na nástěnné, které můžete umístit kdekoli na zeď, parapetní nahrazující běžné radiátory nebo podstropní určené k instalaci těsně pod strop. Pokud máte v domácnosti vypracovanou vzduchotechniku ​​vedenou stropy, je ideální použít kazetové jednotky. I vzhledem k možnosti celoročního využití klimatizace doporučujeme vybírat jednotky se spoustou funkcí. A to například klimatizace Daikin. Ty kromě chlazení, vytápění a čištění vzduchu nabízejí také množství vychytávek, například jejich ovládání přes mobil i v době, kdy se nacházíte mimo domov. Navíc, jejich práce je velmi tichá.

Výkon klimatizace musí odrážet velikost prostoru

Každá klimatizace pracuje spolehlivě, jen když je maximálně přizpůsobena podmínkám daného prostoru. Tím nejdůležitějším parametrem při jejím výběru je samozřejmě výkon, který musí odrážet velikost klimatizované místnosti. Zde platí obecné pravidlo, že na 10 m2 je zapotřebí výkon 1 kW (při výšce stropu cca 2,60 m). Při výběru klimatizace do bytu není třeba zapomínat ani na fakt, že tato zařízení spotřebovávají relativně velké množství energie. Upřednostňujte proto ty s energetickou třídou A+ a více.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články