Neděle, 4 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Vstupní dveře z plastu nebo dřeva?

Potřebujete nové vstupní dveře a váháte, zda si pořídit plastové nebo raději dřevěné. Dříve než se rozhodnete, do jakých vstupních dveří investujete, je dobré zvážit všechna pozitiva i negativa, protože rozhodujete o prvku, který by měl spolehlivě sloužit mnoho let.

Vstupní dveře jsou vizitkou domu

Vstupní dveře musí plnit v domě mnoho funkcí. Měly by být především bezpečnou vstupní branou, která bude vítat hosty a bránit před nezvanými návštěvníky. Od vstupních dveří se očekává ochrana interiéru před chladem, hlukem, vlhkostí i prachem. Samozřejmostí by měla být naprostá funkčnost bez drhnutí či problémů se zamykáním. Vstupní dveře jsou tedy vizitkou, která reprezentuje, i prvkem, který bude spolehlivě sloužit. Vstupní dveře z plastu i dřeva lze pořídit v jednokřídlém či dvoukřídlém provedení. Zajímavé jsou kombinace vstupních dveří s bočními světlíky či nadstvetlíky, které účinně prosvětlí zádveří.

Vstupní dveře z plastu či dřeva jsou z hlediska ceny nemalou investicí, kde stojí za to dobře promyslet všechny aspekty, a to ať už v případě, že budou sloužit v novostavbě či rekonstruovaném domě.

Pevné vstupní dveře

Vstupní dveře by měly být především pevné a tvarově stabilní. Při běžném používání by se ani po letech neměly kroutit, což by degradovalo jejich funkčnost. Základem vstupních dveří ze dřeva i plastu je vždy profilový systém složený z rámu a křídla. V obou materiálových provedeních je křídlo buď osazeno izolačním zasklením či izolační výplní, kterou lze vybírat z celé řady designových variant. Rám je dolů osazen hliníkovým prahem, který by měl mít přerušený tepelný most, aby bránil prochlazování.

Dřevěné i plastové vstupní dveře osazené ozdobnými izolačními výplněmi lze přizpůsobit individuálnímu vkusu. „Dřevěné vstupní dveře můžeme zákazníkovi vyrobit také podle jeho vlastního designového návrhu,“ říká M. Tomčíková produktová manažerka značky VEKRA a dodává: „Vždy jde o zakázkovou výrobu, každé vstupní dveře jsou tak originál dle přání zákazníka.“

Plastové vstupní dveře trochu jinak

Plastové vstupní dveře jsou výhodné z hlediska pořizovací ceny. Profilový systém plastových vstupních dveří by měl být dostatečně odolný proti poškození a kroucení. Plastové vstupní dveře musí být osazeny kvalitní dostatečně silnou ocelovou výztuhou, ta rozhoduje o jejich stabilitě. Při výběru plastových dveří je proto důležité zaměřit se na kvalitu ukrytou v profilu. Je také dobré vědět, kdo a kde vstupní plastové dveře vyrobil, abyste věděli, kam se obrátit v případě problémů.

Plastové vstupní dveře jsou nabízeny v provedení plastových vstupních dveří s překryvnou hliníkovou výplní. Z vnější strany je celé křídlo plastových dveří překryto hliníkovou deskou tloušťky 2mm. Hliníková deska poskytuje lepší tepelnou i zvukovou izolaci, zejména ale celkově dveře zpevňuje. Takto upravené vstupní plastové dveře mají lepší tvarovou stabilitu i odolnost proti poškození.

Výběru vstupních dveří se vyplatí věnovat dostatečnou pozornost. Koupě levného produktu se zejména při koupi plastových vstupních dveří nemusí vyplatit.

Společnost VEKRA nabízí také kvalitní plastová okna.


Vhodné a kvalitní vstupní dveře je vybrat někdy složité, ale je vhodné si připralit a koupit s více bezpečnostními prvky, aby odolali případným lupičům.


Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články