Čtvrtek, 8 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Největší podíl na celkových aktivech podílových fondů tvoří smíšené fondy

Největší podíl na celkových aktivech podílových fondů v částce 6,694 mld. eur měli ke konci loňska smíšené fondy. Jejich podíl činil podle údajů Národní banky Slovenska (NBS) 45,89%. V peněžním vyjádření to bylo 3,072 mld. eur. Následovaly dluhopisové fondy s částkou 1,683 mld. eur, jejichž podíl byl 25,14%. Na třetím místě byly realitní fondy s částkou 1,371 mld. eur a s podílem 20,47%. Podíl akciových fondů byl na konci roku 7,17% a činily tak čtvrtou největší skupinu s částkou 480,1 mil. eur.

Podíl kategorie ostatních fondů, mezi které jsou zařazeny například zajištěné fondy, speciální fondy alternativních investic, speciální fondy cenných papírů a speciální fondy profesionálních investorů činil 1,33%. Jejich objem tak na konci září dosahoval 88,8 mil. eur.

Během třetího čtvrtletí poslední tuzemský fond peněžního trhu zanikl a byl reklasifikovány na dluhopisový fond. Na konci června 2018 přitom činil podíl fondů peněžního trhu jen 0,25%.

Na finančním trhu ČR je kolektivní investování zastoupeno pěti tuzemskými správcovskými společnostmi a jednou zahraniční správcovskou společností, přičemž ke konci roku měli ve zprávě 86 tuzemských otevřených podílových fondů. Tuzemské správcovské společnosti jsou Asset Management České spořitelny, IAD Investments, První penzijní správcovská společnost Poštovní banky, Tatra Asset Management a VÚB Asset Management. Zahraniční správcovskou společností je ČSOB Asset Management.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články