Pátek, 9 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Projedná zjednodušení pravidel pro eurofondy či změny v eurovalu

  • Procesy kolem čerpání peněz z evropských strukturálních a investičních fondů (EŠIF) by měla být zjednodušena, sníží se i administrativní zátěž poskytovatelem, příjemcem a ostatním subjektům, kteří se účastní provádění eurofondů.
    Procesy kolem čerpání peněz z evropských strukturálních a investičních fondů (EŠIF) by měla být zjednodušena, sníží se i administrativní zátěž poskytovatelem, příjemcem a ostatním subjektům, kteří se účastní provádění eurofondů. Vyplývá to z novely zákona o příspěvku poskytovaném z EŠIF z dílny Ministerstva investic, regionálního rozvoje a informatizace (Mirra) SR, o které má ve středu jednat vláda.

Smlouva o zřízení Evropského mechanismu stability (ESM), tzv. trvalý euroval, by měla být upravena. Dohodu s tímto cílem na středečním jednání také projedná kabinet. Je součástí balíku změn týkajících se prohlubování hospodářské a měnové unie. Podpis finálního znění dohody se očekává v lednu 2021 s následnou ratifikací do konce tohoto roku. Rovněž se má upravit dohoda o převodu a mutualizácii příspěvků do jednotného fondu na řešení krizových situací.

Ministři projednají i návrh Dlouhodobé strategie obnovy fondu budov z dílny Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR, s vyhlídkami až do roku 2050. V ní resort počítá s osvědčenými, ale i novými opatřeními na zlepšení energetické náročnosti budov.

Vláda se má zabývat i zaměřením dvoustranné rozvojové spolupráce České republiky na rok 2021 z dílny resortu diplomacie. Z dokumentu vyplývá, že Slovensko bude prostřednictvím rozvojové spolupráce nadále přispívat ke zmírnění následků globálních výzev, jakými jsou migrace či změna klimatu. Stejně bude Slovensko v tomto roce pokračovat iv podpoře celosvětového úsilí v boji s onemocněním COVID-19 a nástroji rozvojové spolupráce bude pomáhat partnerským zemím zmírňovat sociální a ekonomické důsledky pandemie.

Kromě toho také plánuje pokračovat ve snaze o výraznější zapojení soukromého sektoru do rozvojové spolupráce tak, aby se postupně stal vedle nevládním sektoru jejím druhým plnohodnotným pilířem. Z přehledu orientačních výdajů na dvoustrannou Ofice

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články