Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

Rodiče, kteří podali žádost o pandemické ošetřovné loni, nemusí posílat novou

Rodiče, kteří podávali žádost o pandemické ošetřovné v minulém roce, nemusí posílat novou žádost, upozorňuje na to Sociální pojišťovna (SP). Informoval o tom specialista komunikace SP Marian Skotka.

Začátek nového kalendářního roku totiž podle SP není důvodem na potvrzující žádost. „Pokud během krizové situace, která trvá od 12. března 2020, už jednou žádost o pandemické ošetřovné loni zaslali, za leden 2021 pošlou do Sociální pojišťovny už jen čestné prohlášení,“ připomněla SP.

Jak dodala, opakované zasílání žádostí v této mimořádné situaci zahlcuje pobočky Sociální pojišťovny i Informačně-poradenské centrum, které jsou aktuálně přetížené rekordními počty požadavků. Následně to způsobuje zdržování vybavení dávek pro další klienty.

„Čestné prohlášení se posílá za celý uplynulý měsíc – čili vždy na konci měsíce, kdy jsou přesně určeny dny, během kterých se rodič o dítě staral,“ zdůraznila pojišťovna s tím, že za leden 2021 tedy rodiče pošlou čestné prohlášení například 29. ledna 2021 . Sociální pojišťovna avizuje, že do e-formuláře volbu pro čestné prohlášení za leden tohoto roku přidá v druhé polovině tohoto měsíce.

Pojišťovna zdůrazňuje, že žádost o pandemické ošetřovné se posílá do Sociální pojišťovny jen jednou, a to při prvním uplatnění nároku na pandemické ošetřovné po celou krizové situace. „Nově se žádost neposílá ani v případě, že pojištěnec mezitím změnil zaměstnavatele,“ uzavřela SP.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články