Sobota, 3 prosince, 2022

Buy now

- Komerční sdělení -zprávy

S posledním růstem Bitcoinu investovaly více než 3,5 milionu

Poslední týdny jsme svědky nejvyšší hodnoty kryptoměna Bitcoin od jejího vzniku, tedy od roku 2009. Bitcoin překročil hranici 30.000 eur, což rozpoutalo novou vlnu zájmu o toto digitální aktivum. Slováci během tohoto růstu investovaly více než 3.500.000 eur.
Na základě statistik společnosti Fumbi za poslední čtvrtletí vzrostl celkový zájem o kryptoměna o více než 86% ve srovnání s předchozím čtvrtletím.

„Za poslední tři měsíce investovali Slováci do kryptomien více než 3 500 000 eur. Co připisujeme nejen nárůstu ceny Bitcoinu nad 30.000 eur, ale i silné medializaci. Slováci nyní považují za atraktivní investovat do kryptomien, sami jsme zvědaví, zda bude mít tento trend rostoucí tendenci, protože jen za první lednový týden klienti zainvestovali prostřednictvím Fumbi více než 1.000.000 eur, „říká Juraj Forgács, CEO a zakladatel společnosti Fumbi.
„I když v souvislosti s investicemi do kryptomien se velmi často skloňuje slovíčko volatilita, dnes zažíváme realitu, a sice, kdo se v minulosti rozhodl část volných prostředků vložit do kryptomien, je určitě za tento malý risk vděčný,“ dodává.

Jedním ze spouštěčů růstu ceny Bitcoinu je zájem mezi institucionálními investory. Aktuálním trendem společností je nákup Bitcoinu jako druh hotovostní rezervy. Grayscale, Microstrategy nebo MassMutual nakoupili Bitcoin v hodnotě stovek milionů dolarů.

Další z příčin může být i stále přetrvávající pandemická situace, která donutila drobných investorů, čili „běžných“ lidí zamyslet se nad svou finanční budoucností.
Díky aktuálním událostem se stal Bitcoin jedním z TOP 10 nejhodnotnějších aktiv na světě. Dostal se na deváté místo za společnosti, jako jsou například Facebook, Microsoft, Amazon nebo Apple.

„Pro každého jde v peněžním vyjádření o jinou částku, avšak částka, kterou se rozhodnete investovat by měla být právě tak vysoká, aby vás nemrzelo, kdyby investování nevyšlo. Riziko špatného načasování vkladu víte například snížit pravidelným spořením, kde měsíčně budete vkládat menší částky, „radí Forgács.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články